Fenerbahçe’nin Borcu Açıklandı

Fenerbahçe Kulübü Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, sarı-lacivertli kulübün ve bağlı ortaklıklarının toplam borcunun 8 milyar 276 milyon TL olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Kasım ayı Olağan Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, denetim kurulu raporlarını sundu. Mehmet Vodina, sarı-lacivertli kulübün ve bağlı ortaklıklarının toplam borcunun 8 milyar 276 milyon TL olduğunu ifade etti. Vodina, 1 Ocak 2023 – 31 Mayıs 2023 dönemin ilişkin mali tablo hakkında bilgiler verdi. Kulübün Varlıklar toplamının 2 milyar 760 milyon TL olduğunu belirten Mehmet Vodina, net gelirin 1 milyar 533 milyon, giderlerin 1 milyar 764 milyon TL, finansman giderleri 335 milyon TL, dönem zararı da 570 milyon TL olduğunu ifade etti. Vodina, kulübün borcunun 8 milyar 276 milyon TL olduğunu açıkladı.

YDK ÜYELERİNİN ÖNERGESİ KABUL EDİLDİ

Fenerbahçe Kulübü YDK üyeleri; Uğur Öztürk, Namık Kemay Aydın, Derya Aldırmaz, Ogün Altıparmak, Köksal Özbek, Gürsel Şen, Nazif Sinan Derman, İbrahim Numan Demirağ, Kaya Enişte, Mahmure Vaizoğlu ve Sinan Sümer, Süper Kupa Finali’nin oynanacağı stat ile ilgili önerge teklifinde bulundu. YDK bakanlığına verilen; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Süper Kupa Finali’nin Atatürk ilke ve devrimlerine karşı bir ülkede oynanması, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçemizin tarihi ile şan ve şerefiyle bağdaşmayacağından Süper Kupa Finali’nin Atatürk Olimpiyat Stadı’nda veya Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanmasının kabulünü Yüksek Divan Kurulumuzun onayına sunulmasını, alınacak olumlu kararın yönetim kurulumuza bildirilmesini arz ve teklif ederiz” önergesi, üyelerin onayına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir