Edirne’de Bulgaristan sınırında kaçak altın ele geçirildi

Edirne’nin Hamzabeyli Sınır Kapısı’nın diğer tarafında bulunan Bulgaristan’ın Lesovo Gümrük Kapısı’nda kaçak yoldan ülkeye sokulmaya çalışılan bir kilogram altın ele geçirildi.

Türkiye’den Bulgaristan’a girmeye çalışan bir tırda şüphe üzerine arama yapıldı. Lesovo Gümrük Noktası memurları tarafından, şoförünün kıyafetleri ve kişisel eşyaları arasında yaklaşık 1 kilogram kaçak altın takı bulundu.

Gece saat 02.40 sıralarında, T.K. isimli Türk vatandaşı tarafından kullanılan yabancı plakalı bir tır da verilen belgelere göre grup mallarını Türkiye’den Bulgaristan üzerinden İngiltere’ye taşıyordu. Sürücü beyan edeceği başka bir şeyin olmadığını açıkladı. Araç, gümrük yetkilileri tarafından detaylı bir inceleme için seçildi. Kontroller sırasında sürücünün davranışları gümrük müfettişlerinin şüphesini uyandırdı. Bu esnada sürücünün kişisel araması yapıldı ve bu sırada ceketinin cebinde sarı metal takı paketleri bulundu. Sürücü kabinindeki kişisel eşyaları arasında, sıcak içecek bardağı da dahil olmak üzere, koyu renkli folyoya sarılı aynı mücevher paketleri de bulundu. Toplam 995,50 gram beyan edilmemiş ve gizli altın takı bulundu.

Yambol Bölge Savcılığı’nın talebi üzerine Türk vatandaşı T.K.’nin tutuklandığı, altına el konularak, şahıs hakkında soruşturmanın devam ettiği bildirildi. – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas