İngiltere Futbolunda Bir İlk! Kadın Teknik Direktör Erkek Futbol Takımını Yönetecek

League Two ekiplerinden Forest Green Rovers, takımın teknik direktörlüğüne Hannay Ding’in getirildiğini açıkladı. Bu kararla birlikte İngiltere’de erkek profesyonel futbol takımını ilk kez kadın bir teknik direktör yönetecek.

Duncan Ferguson’ın sözleşmesi feshedilmişti

Forest Green Rovers, salı günü altı aydır takımın başında olan Duncan Ferguson’ın teknik direktörlük görevine son verdi. Bu kararın ardından takımın akademisini yöneten 39 yaşındaki Dingley ile geçici görev için anlaşıldı.

İngiltere’de erkek futbol takımını yönetecek ilk kadın teknik direktör

İngiltere’de yer alan profesyonel erkek futbol kulüpleri açısından tarihi bir karara imza atan kulüp sahibi Dale Vince, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Hannah, bizim için birinci takımın geçici antrenörü olması doğal bir seçimdi. Akademimizin liderliğinde harika bir iş çıkardı ve kulübün değerleriyle iyi bir uyum içinde. Bu atamayı hak ederek yaptığımızda, yeni bir zemin oluşturacağımız ve Hannah’nın İngiliz (erkek) futbolunda ilk kadın teknik direktör olması, belki de erkekler kategorisi için belirleyici olacak.”

“Çok heyecanlıyım”

UEFA Pro Lisansı ile erkek futbol akademilerinin başında görev üstlenen tek kadın olan Hannah, yeni işi için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.

“Gerçekten çok heyecanlıyım. Sezon öncesi yeni başladı ve tam sezon çok yakında başlıyor. Futbolda heyecan verici bir dönem. Bu ilerici ve ileri görüşlü kulübü yönetme fırsatı için minnettarım.” 

Dingley’in ilk karşılaşması, bugün Melksham Town karşısındaki dostluk maçı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir