Apple Watch İçin Facebook Messenger Uygulaması Devam Etmeyecek

Meta, Facebook Messenger kullanıcılarına Apple Watch uygulamasının 31 Mayıs’tan sonra kullanılamayacağını bildirdi. MacRumors‘un haberine göre, bundan böyle mesaj bildirimleri almaya devam edecek olsanız da yanıt verme seçeneğiniz olmayacak.

Meta, 2015 yılında Apple Watch için Messenger’ı tanıttı. Uygulama metin yanıtları sunamıyordu ancak bileğinizden ses klipleri, çıkartmalar ve benzeri akıllı saat dostu yanıtlar gönderebiliyordunuz. Bu, iPhone’unuza ulaşmadan bir mesajı hızlı bir şekilde onaylamak için yararlı oldu.

Bu kararın tam olarak neden alındığı konusunda detay verilmiyor. Öte yandan, sınırlı etkileşim uygulamanın çekiciliğine zarar verdi. Meta ayrıca yaklaşık 10.000 çalışanı işten çıkarıyor ve maliyetleri düşürmek için çabalarını yeniden odaklıyor. Bu, daha az önemli projeleri gözden çıkarmak anlamına geliyor.

Çok sayıda tanınmış şirket, yıllar içinde Apple Watch uygulamalarını bıraktı. Meta, akıllı saat için Instagram uygulamasını 2018’de rafa kaldırdı. Slack, Twitter, Uber ve diğerleri de benzer kararlar aldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir